Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Žáci 1. stupně se konečně po delší době vydají do našeho třineckého muzea. Během měsíce června navštíví všichni výstavu s názvem Historie bytové kultury, spolu s doprovodnými výstavami- Procházka městem anebo Příběh jednoho města. 
Dnes jsme se vydali na prohlídku s 5. třídou. Měli jsme možnost nahlédnout do stylu života a bydlení lidí před 100 lety a srovnat ho s životem v dnešní době. Děti se seznámily např. s tím, jak vypadaly jednotlivé místnosti v bytě počátkem 20. století. Zatímco pro paní učitelky byly některé z věcí úplně obvyklé, pro děti byl např. pohled na dobový telefon anebo psací stroj Consul úplným divem. Výstava byla mimo jiné obohacena o sbírku tzv. dobových domečků pro panenky. Děti si uvědomily na miniaturních figurkách a kusech nábytku, jak velké úsilí bylo vynaloženo na výrobu takého domečku, který v té době sloužil jako dekorace domácnosti. Výstava Historie bytové kultury byla zakončena kvízem, který žáci plnili ve skupinách. Kromě této prohlídky jsme se také mohli podívat na fotografie našeho města z 60., 70., 80. a 90. let. Nejvíc překvapující byly fotografie znázorňující původní místo, památku či stavbu v minulosti, ve srovnání s její dnešní podobou. 
Návštěva muzea se nám všem moc líbila a moc jsme si ji užili.

muzeum1

muzeum2

muzeum3

muzeum4

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech