Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech
Vyhodnocení letošních třídních výzev

Posledním úkolem naší celoroční soutěže byl dabing, se kterým se poprala pouze jedna třída, a to 8.A, dorazilo k nám tedy pouze jedno video. Rozdělení Bezručáků za tento úkol je zcela jasné, 8.A získala dva Bezručáky a ostatní třídy jsou bez zisku. Video si můžete prohlédnout ZDE.
Poslední výzva tak rozhodla o celkovém vítězi.  Až do závěru to byl boj o celkové vítězství mezi 6.B a 8.A. Nakonec rozhodl tento poslední úkol a výdrž osmáků! 
Výhra v soutěži 8.A je zasloužená, třída se zúčastnila všech výzev s velkou vervou a nadšením. Ale také ostatní třídy se s chutí během roku zapojovaly do výzev, tvořily básně, podnikaly výlety, vytvářely koláže nebo testovaly svou fyzičku ve sportovní výzvě. Každá  byla něčím specifická a bylo zapotřebí spolupráce všech žáků třídy.
Vítězi gratulujeme, může se těšit na krásnou finanční odměnu a dalším třídám děkujeme za aktivní účast!!!!! 
Celkové výsledky si můžete prohlédnout v TOMTO ODKAZU
 

27 Červen 2021 Vyhodnocení letošních třídních výzev
Organizace posledních dnů školního roku

Vážení rodiče,
posíláme Vám organizaci posledních dnů školního roku.

od 23.06. do 29.06.

1.st.- 4 vyučovací hodiny
2.st.- 5 vyučovacích hodin

30.06.

Vydání vysvědčení. Konec po 1. vyučovací hodině. Výdej obědů proběhne od 9:00 do 9:30 formou balíčku. 
Provoz družiny končí v 14:30.
Žádáme rodiče, aby před koncem školního roku nezapomněli odevzdat přihlášky ke školnímu stravování na příští škol. rok.
Vážení rodiče,  po ukončení školního roku (během prázdnin), přejdeme na nový školní informační systém. Přihlašovací údaje Vám budou odeslány na aktualizované emaily, proto prosím pečlivě sledujte svou schránku. Připomínáme, že si můžete nainstalovat velmi funkční a povedenou aplikaci k tomuto systému EDUPAGE. Všechny informace k novému školnímu roku, Vám budou odeslány již z nového systému.
Děkujeme za pochopení a přejeme krásné a prosluněné prázdniny.
S pozdravem Vedení školy

24 Červen 2021 Organizace posledních dnů školního roku
Bezručka se zapojila do sbírky Život dětem

Naše škola se již po několikáte zúčastnila sbírky Život dětem. Celkem bylo vybráno 4 035 Kč na podporu dětí s vážnými onemocněními. Děkujeme všem, kteří finančně přispěli a uveřejňujeme děkovný dopis obecně prospěšné společnosti:
Krásný den, 
srdečně Vám děkujeme za celou organizaci sbírky ve školním roce 2020/2021. V příloze posíláme děkovný certifikát, prosím, předejte naše poděkování vašim šikovným dětem, rodičům a všem zaměstnancům, kteří se do sbírky zapojili a kteří si poděkování opravdu zaslouží. Jejich pomoc je pro "naše" děti nenahraditelná. 
Za Život dětem, o.p.s.

19 Červen 2021 Bezručka se zapojila do sbírky Život dětem
Druháčci v muzeu

Druhá třída se tentokrát vydala do Muzea třineckých železáren. Děti za krátkou dobu, kdy chodí do školy, stihly se svou třídní učitelkou spoustu zajímavých aktivit a návštěva muzea nebyla výjimkou.
Děti nejvíce zaujala výstava bytové kultury. Kuchyňky, obývací pokoje a ložnice pro panenky, to byla nádhera. Vybavení kuchyňky či pokojíku odpovídalo pokojům ze skutečných domácností a žáci se tak na chvíli mohli ocitnout ve světě dospělých. 
Výlet se vydařil a už se těšíme, co dalšího nám paní učitelka vymyslí.


17 Červen 2021 Druháčci v muzeu
Výzva č. 11 - Dabing

Poslední výzva je tady!!!! 
Vašim úkolem bude:
1.    Stáhněte si do mobilu aplikaci MadLipz
2.    Vyberte si video z nabídky, které se vám líbí
3.    Vybrané video vtipně a slušně nadabujte
4.    V rámci své třídy vyberte nejlepší video, to bude soutěžní a vložte ho do učebny Výzvy
Nejlepší video získá 2 Bezručáky, každá zúčastněná třída se může těšit na jednoho. Zaberte je to poslední úkol v soutěži!
Videa odevzdejte do středy 16. 6.

10 Červen 2021 Výzva č. 11 - Dabing
Výstava Historie bytové kultury

Žáci 1. stupně se konečně po delší době vydají do našeho třineckého muzea. Během měsíce června navštíví všichni výstavu s názvem Historie bytové kultury, spolu s doprovodnými výstavami- Procházka městem anebo Příběh jednoho města.  Dnes jsme se vydali na prohlídku s 5. třídou. Měli jsme možnost nahlédnout do stylu života a bydlení lidí před 100 lety a srovnat ho s životem v dnešní době. Děti se seznámily např. s tím, jak vypadaly jednotlivé místnosti v bytě počátkem 20. století. Zatímco pro paní učitelky byly některé z věcí úplně obvyklé, pro děti byl např. pohled na dobový telefon anebo psací stroj Consul úplným divem. Výstava byla mimo jiné obohacena o sbírku tzv. dobových domečků pro panenky. Děti si uvědomily na miniaturních figurkách a kusech nábytku, jak velké úsilí bylo vynaloženo na výrobu takého domečku, který v té době sloužil jako dekorace domácnosti. Výstava Historie bytové kultury byla zakončena kvízem, který žáci plnili ve skupinách. Kromě této prohlídky jsme se také mohli podívat na fotografie našeho města z 60., 70., 80. a 90. let. Nejvíc překvapující byly fotografie znázorňující původní místo, památku či stavbu v minulosti, ve srovnání s její dnešní podobou.  Návštěva muzea se nám všem moc líbila a moc jsme si ji užili.06 Červen 2021 Výstava Historie bytové kultury
Den dětí ve venkovce

Dnes si děti z venkovky oslavily svůj svátek na zahradě. Čekalo na ně šest stanovišť, na kterých našly třeba pohádkové dvojice nebo rozsypané zápalky. Pohádkové dvojice byly rozházené, tak dětem nezbylo nic jiného, než k Rumcajsovi najít Manku či k Lotrandovi Zubejdu. Dětem šlo dobře i ukládání zápalek do krabičky jednou rukou. Tohle zvládl opravdu každý. Trošku horší to bylo na stanovištích, na kterých se házelo. Ale nakonec se většině dařilo i u diskgolfu či u veselého panáka.
 Hlavičky si děti musely lámat na stanovišti, u kterého hledaly rozdíly mezi, na první pohled, stejnými obrázky. Sedm rozdílů objevili rovněž téměř všichni. Na posledním připraveném stanovišti byly kuželky. A že padaly! Děti se skvěle bavily. Co je na tom ale ještě úžasnější? Asi mnohé napadne, jak to na těch stanovištích fungovalo? Kdo dětem zapisoval do lístku stanovišť, že úkol splnily, když stanovišť bylo šest a tohle oddělení má jen jednu paní vychovatelku? Děti tohle dokázaly samy a vzájemně si na stanovištích pomáhaly. Byl to moc prima den.
 


06 Červen 2021 Den dětí ve venkovce
Mezinárodní den čistého ovzduší

Dne 2. 6. byl vyhlášen mezinárodní den čistého ovzduší. V rámci toho dne jsme si ve třídě 4.A pustili dokument na téma znečištění ovzduší a řekli jsme si, jak je na tom Česká republika. Poté jsme diskutovali, jakým způsobem můžeme zlepšit kvalitu ovzduší kolem nás. Také jsme si s žáky pomocí pracovního listu připomněli, z jakých plynů je složený vzduch a na závěr vytvořili myšlenkovou mapu. 

03 Červen 2021 Mezinárodní den čistého ovzduší
Sportovní odpoledne na Bezručce - pro rodiče s dětmi


Tak jsme se dočkali. Konečně můžeme sportovat a skočíme do toho rovnou po hlavě. Připravili jsme si pro Vás akci plnou pohybu, zábavy a milých setkání. Máte chuť poměřit si síly v házené? Není problém, přihlaste se do turnaje. Chcete společně se svým dítkem sbírat body v šesti zábavných disciplínách? Tak šup do přihlašovacího formuláře. Nejenže si zasportujete, ale ještě upevníte svůj vztah. Krom jiného na Vás čeká sportovní fotokoutek, opičí dráha, kolo štěstí a výborné občerstvení. My už se moc těšíme. A co vy? Přidáte se k nám?
 
Pod plakátem naleznete přihlašovací formulář a harmonogram akce.
 


 
Odkaz na přihlašování zde
 
Harmonogram akce ZDE
 
 

02 Červen 2021 Sportovní odpoledne na Bezručce - pro rodiče s dětmi
Finanční gramotnost

Každý se jednou může ocitnout v situaci, kdy si musí půjčit peníze. Jednou vypoví poslušnost auto, jindy se zase ohlásí protékající střecha. Půjčka však někdy představuje i větší zásah do rodinného rozpočtu, takže je nutné měnit pořadí priorit v hospodaření domácnosti. Na bydlení, stravu a zaplacení jízdného na cestu do práce nebo dětem do školy ovšem musí zbýt vždy. Takovou situaci je proto nutné si předem promyslet a nebát se zeptat.
 S dluhy nejsou žerty.
Dne 1. 6. 2021 byla pro žáky 9. třídy zorganizovaná přednáška. Šlo o finanční gramotnost a hlavně dostat do podvědomí, co by se mohlo stát, kdyby ….. . Lektorka seznámila žáky se všemi problémy, které souvisí s půjčováním peněz. Přednáška byla prokládána příběhy ze života. Informovala žáky o následcích neuváženého půjčování financí. Dostali rovněž informace  ohledně praktik „Šmejdů“.
 Očima žáků
Dozvěděli jsme se, že nebankovní společnosti si neověřují rejstřík dlužníků. Zaslechli jsme rovněž, jaké jsou nejčastější chyby dlužníků, dostali dobré rady do života ohledně financí.  ZAPLO NEbrat!
Zjistili jsme, jak vypočítat čistou mzdu na měsíc, jakým způsobem číst smlouvy, na co si dávat pozor při podpisu smlouvy o půjčce u bankovní či nebankovní společnosti.
Máme si dávat pozor na predátory a nepůjčovat si u nebankovních společností a lichvářů.
Nemáme zapomínat na dluhy, půjčené peníze. Dluhy se postupně navyšují a za rok může přijít exekuce majetku. Půjčky bychom si měli brát jen na věci, které budou mít neměnnou hodnotu (na začátku splátek i na konci).
Přednáška byla realizována v rámci projektu MAP II v ORP Třinec, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008963 spolufinancovaného z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.  

01 Červen 2021 Finanční gramotnost
Výuka v 5.třídě metodou CLIL

Za perfektní organizace paní učitelky Banasiové proběhl dne 26. 5. dvouhodinový blok výuky v 5.třídě. Děti se učily vlastivědu a angličtinu zároveň. Hodina byla vedena v tandemu p. učitelkou Banasiovou a p. učitelkou Protznerovou a účastnily se jí všichni žáci 5.třídy. Zabývali jsme se tématem Evropa, který jsme ve vlastivědě ukončili, a jako shrnutí probraného učiva jsme využili možnosti zopakovat si nabyté vědomosti prostřednictvím metody CLIL. A co vlastně metoda CLIL znamená? Jedná se o integraci daného předmětu a cizího jazyka. V našem případě to bylo tedy propojení vlastivědy s anglickým jazykem. Paní učitelky přichystaly pro žáky atraktivní a zábavné úkoly, které plnili ve skupinách a na konci výukového bloku si zahráli kvízovou hru. Cílem této výuky bylo, aby si žáci zopakovali a shrnuli co nejvíce nabytých vědomostí o Evropě, připomenuli si informace o sousedních státech České republiky a zopakovali si údaje a vědomosti o dalších evropských státech. To vše probíhalo za využití anglického jazyka, který byl zakomponován do jednotlivých úkolů. Žáci se tedy naučili mimo jiné nová slovíčka - klíčové pojmy, které souvisí se zeměpisnými údaji Evropy. Myslíme si, dle hodnocení žáků a jejich práce, kterou odvedli, že se výukový blok v CLILU povedl a byl opravdu efektivní. Děkujeme tímto paní učitelce Banasiové za skvělý nápad a těšíme se na další tandemovou hodinu. Fotografie si můžete sami prohlédnout v galerii. 

01 Červen 2021 Výuka v 5.třídě metodou CLIL
Beseda o Lupenitkách

V pondělí 24.května uspořádali žáci 5.třídy, Štěpán Lenczowski a Jan Wawreczka, velmi zajímavou, přírodovědnou besedu s prezentací. Akce konaná v rámci třídy byla zaměřena tematicky na lupenitky a strašilky . Štěpán s Honzou se na svou prezentaci náležitě připravili. Přinesli ukázat insektárium, ve kterém byly lupenitky a mimo jiné také vypreparovanou dospělou lupenitku. Kluci dětem také ukázali, jak vypadají vajíčka. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací ze života tohoto tropického hmyzu, jehož chov v domácnostech je nyní velmi rozšířený. Chlapci vysvětlili svým spolužákům, co vše je potřeba k chovu, jaké nároky lupenitky mají a na co nesmíme zapomenout. Děti měly možnost si lupenitku vzít do rukou a pozorovat tak přímo z blízka, jak vypadá. Názorná prezentace poté proběhla také v 3.třídě u paní učitelky Byrtusové, která ocenila profesionalitu a připravenost žáků na besedu a odměnila oba hochy sladkou odměnou. Jelikož jsme si lupenitky oblíbili, staly se součástí naší třídy a nyní se kdykoliv na ně můžeme podívat. 01 Červen 2021 Beseda o Lupenitkách
Matematické online soutěžení

Žáci naší školy se po úspěšném tažení matematickou olympiádou zúčastnili ještě dalších dvou významných online soutěží Pangea a MASO.
Pangea je celonárodní soutěž pro jednotlivce, ve které se v časovém limitu počítají příklady odvozené z reálných situací. Systém hodnocení je přizpůsoben tak, aby především poskytl zpětnou vazbu samotným účastníkům, než aby generoval pořadí od prvního k poslednímu místu. Neuvádí se počet všech zúčastněných, ale pokud Sebastian Petrov skončil v celorepublikové soutěži v kategorií 8. tříd na 210. místě a Kostiantyn Voinikov dokonce na 190. místě v kategorií 9. tříd, tak to stojí za zmínku.
MASO je zkratka odvozená od MAtematické SOutěže, do které jsme šli jako nováčci. Je to soutěž tříčlenných týmů, kde se strategická počítačová hra propojuje s řešením úloh. Náš nejsilnější tým SELUTE (SEbastian Petrov, LUcie Chlupová a TEreza Nová) příjemně překvapil a obsadil v konkurenci 388 přihlášených týmů celkové 22. místo. Pokud bychom se dívali na pořadí základních škol (bez osmiletých gymnázií), tak bereme dokonce bronz!
Všem zúčastněným děkujeme za odvahu, za získání zkušeností do budoucích soutěží a Vám výše jmenovaným gratulujeme ke vzorné reprezentaci naší školy.

31 Květen 2021 Matematické online soutěžení
Distanční výuka tak trochu jinak - i já chci být aktivní

Na kroužku výtvarné výchovy jsme dostali letáček: soutěž O outdoorovou kameru.
Měli jsme natočit video na 2 min. o zajímavém místě v našem regionu. Jelikož jsem chtěla něco vyhrát, rozhodla jsem se zúčastnit. Připravila jsem si video o vápenných pecích ve Vendryni, sestříhala, upravila, odeslala a čekala, jak to dopadne. Za dva týdny zavolala paní ze soutěže, že jsem se umístila do pětice nejlepších a mám přijít na magistrát. Sice jsem kameru nevyhrála, ale dostala jsem poukaz na nákup v Alze, v hodnotě 500 Kč :-) Jsem ráda, že jsem měla možnost vyzkoušet něco nového. Zkuste to i vy, neseďte jen doma a otevřete dveře příležitostem, uvidíte, určitě se vám to vyplatí a zažijete u toho spoustu zábavy, poznáte nové věci.
 

23 Květen 2021 Distanční výuka tak trochu jinak - i já chci být aktivní
Rodina je dar

" Rodina je dar, který trvá věčně."  A právě jí jsme se na 1. stupni dne 15. května věnovali v projektovém dni s názvem Mezinárodní den rodiny.  A jak jsme ho prožili? Děti z první třídy s paní učitelkou Hendrychovou četly zajímavý článek o příbuzenských vztazích. Každý žáček vyprávěl o své rodině a v hodině výtvarné výchovy ji také moc krásně nakreslil.
Druháčci pod vedením paní učitelky Galuszkové vytvořili barevný a skládaný domeček z papíru, do kterého vepsali, co všechno pro ně rodina znamená a vytvářeli svůj vlastní rodokmen.
Žáci třetí třídy se svou učitelkou Byrtusovou rozebírali citáty o rodině, pomocí myšlenkové mapy zaznamenávali asociace, které se jim vybaví. Nakonec děti tvořily rodokmen.
Ve třídě 4.A vyplňovaly děti s paní učitelkou Maršálkovou pracovní listy o mamince a tatínkovi. Povídali si v kruhu o svých příbuzných a o tom, co dělají společně ve volném čase. Žáci zhlédli také krátkou pohádku s názvem Rodina na baterky.
Ve 4.B si žáci s paní učitelkou Kohutovou připomněli tento významný den tak, že shrnuli základní funkce rodiny v životě člověka. Děti se zapojily do různých aktivit- hledaly např. slova, z nichž skládaly přísloví, počítaly rodinný rozpočet, porovnávaly život v české rodině s životem v rozvojových zemích. I v této třídě vznikaly krásné rodokmeny.
V páté třídě pracovali žáci s paní učitelkou Protznerovou ve skupinách. Každá skupina se zabývala rodinou v jiném koutu světa. Výstupem byly konečné prezentace, ze kterých jsme se dozvěděli bohaté a zajímavé informace o životě rodiny muslimské, africké nebo eskymácké. Jiné skupinky představily a nastínily život v Číně, Japonsku a Americe.  Společná práce všech a celý den, který se nesl v duchu Mezinárodního dne rodiny, se opravdu podařil. Výstupy prací a obrázky dětí budou vyvěšeny na hlavní nástěnce školy. 19 Květen 2021 Rodina je dar
Organizace výuky od 24.05.2021

Vážení rodiče a žáci,
...tak jsme se dočkali :-). S radostí Vám oznamujeme, že od 24.05. fungujeme v normálním režimu. Tedy, téměř normálním. Protože změn bylo v poslední době tolik, že se v nich už málokdo vyzná, sepsali jsme nejdůležitější body:

nástup do školy od 7:30 do 7:50
testování antigenními testy 1x týdně, vždy v pondělí
výuka probíhá dle platného rozvrhu na Škole Online (zářijový rozvrh)
z hygienických pravidel nadále platí nošení zdravotnické roušky, mytí roukou a desinfekce, časté větrání během vyučování
obědy budou všem žákům automaticky přihlášeny, pro individuální odhlášku kontaktujte vedoucí ŠJ
tělesná výchova je povolena ve venkovních prostorách
školní družina funguje v běžném provozu, podle jednotlivých oddělení včetně ranní družiny (venkovní družina)
prosíme o navrácení zapůjčené IT techniky

S pozdravem a přáním ať vydržíme do konce školního roku ve zdraví a beze změn
Vedení školy

19 Květen 2021 Organizace výuky od 24.05.2021
Divadlo tak trochu jinak - Malý princ

V pátek 14.5. jsme s druháčky měli možnost vidět online hudební divadlo dětem z Hradce Králové - Malý princ. Kdo by neznal Malého prince, nejznámější literární dílo francouzského spisovatele a pilota Antoina de Saint-Exupéryho. Příběh jsme si pouštěli na inteaktivní tabuli ve třídě.
 Děti do školy přišly řádně oblečené, jak se do divadla patří, a všem to moc slušelo. Zažíváme těžké období, proto je důležité ho dětem zpříjemnit. Všichni se na představení těšili, bylo to opravdu povedené, plné písniček a hudby, krásně zahráno. Navíc jsme zakoupením vstupenky pro třídu podpořili ty, kteří nemohou trávit svůj čas v blízkosti rodiny. 
Po shlédnutí 90 minutové poutavé pohádky o lidském přátelství a vztazích mezi námi jsme si vypracovali velmi dobře zkoncipované pracovní listy pro rozvoj čtenářské gramotnosti. Byl to krásně strávený den, který jsme si všichni užili. A jak by řekla liška z Malého prince: “Co je důležité, je očím neviditelné, protože správně vidíme jen srdcem…” - Tak zkusme otevřít nejen oči, ale i svá srdce, abychom poznali, co v našich dětech je.

 

17 Květen 2021 Divadlo tak trochu jinak - Malý princ
Organizace výuky od 17.05.2021

Vážení rodiče,
zasíláme Vám informace k organizaci výuky v týdnu od 17.5.2021 
I. stupeň

Od pondělí 17.5.2021 se RUŠÍ systém rotační výuky tj. všechny třídy I. stupně nastoupí do školy.
Výuka se řídí rozvrhem na Škole Online platným od září.
Obědy budou vydávány průběžně tak, aby byla zajištěna homogenita skupiny.
Ranní družina od 6:00-7:25 ve škole (tak jako doposud), odpolední družina do 16:00. Odpolední školní družina nebude poskytována žákům 5. třídy.
Žádáme rodiče, aby vrátili technické zařízení (notebooky a tablety) co nejrychleji na sekretariát školy.
Žáci musí stále ve vnitřních prostorách nosit ochranu nosu a úst.
Testování bude nadále probíhat jednou týdně, a to každé pondělí nebo ihned po příchodu do školy.
Opakovaně žádáme rodiče, aby neparkovali na zadním parkovišti u DDM za školou!!! DĚKUJEME

Předpokládáme, že od 24.5. 2021 dojde k návratu všech žáků do školy a výuka by probíhala podle původního rozvrhu platného od září.
II. stupeň

V týdnu od 17.5.2021 budou na distančním vzdělávání žáci tříd 6.B, 7., 8.B podle online rozvrhu na webových stránkách školy.
Třídy 6.A, 8.A, 9. se vyučují podle platného rozvrhu na Škole ONline.
Žáci musí po celou dobu pobytu ve škole nosit chirurgické roušky (látkové již nejsou přípustné) a dodržovat hygienická pravidla. Vybavte děti min. 2 rouškami uloženými v igelitovém sáčku.
Doba nástupu do školy je od 10.05. od 7:30 do 7:45 pro všechny žáky prezenční výuky stejná.
2x týdně bude probíhat antigenní testování žáků pomocí samotestovacích sad v kmenových třídách. Jak bude testování probíhat, se můžete podívat v přiloženém videu:

https://youtu.be/BmDnd140UH4

Umožňujeme zákonným zástupcům přinést si vlastní antigenní testy.
Všichni žáci, kteří v daný týden nastupují do školy, budou mít automaticky přihlášeny obědy. Obědy, hrazeny hotově, musí být zaplaceny nejpozději v pondělí 17.5. do 8:00. Případné dotazy směřujte na vedoucí školní jídelny na tel: 558 993 013. 
Odběr obědů pro žáky na distančním vzdělávání probíhá v době od 13:50 do 14:15.

Předpokládáme, že od 24.5. 2021 dojde k návratu všech žáků do školy a výuka by probíhala podle původního rozvrhu platného od září.
S pozdravem a přáním pohodového dne
Vedení školy

14 Květen 2021 Organizace výuky od 17.05.2021
Recitační soutěž na 1. stupni

Ve dnech 6. - 7. 5. proběhla na naší škole recitační soutěž. Třídních kol se účastnili žáci 3., 4.B a 5. třídy. Tentokrát jsme dětem ponechali volnost a dali jim volný výběr. Podle své fantazie si tak žáci mohli vybrat báseň, která se jim líbí, a to z různých literárních zdrojů. Někteří čerpali inspiraci z čítanky, jiní hledali na internetu nebo ve sbírkách básní. Našly se však i hodně vynalézavé děti, které si svou báseň vytvořily samy. Rozmanitost byla vskutku pestrá. Nejčastěji jsme slyšeli básně Jiřího Žáčka nebo Josefa Bruknera. Témata byla různorodá: od básní humorných, dětských, až po ty, které byly zaměřené na roční období a přírodu. Z třídních kol byli vybráni žáci, jejichž přednes a volba básně byly nejen nejkrásnější, ale také zajímavé, dojemné a poutavé. Děti si odnášely kromě výher i diplomy, mimo jiné např. za nejlepšího diváka, za snahu při recitaci, za účast v soutěži apod.
Ve třetí třídě byli nejúspěšnějšími recitátory Madlenka Szotkowská, Lukášek Krišica, Anička Martynková a Magdalenka Lisztwanová. Ve 4.B třídě se výherci stali: Adam Zdejszy, Stella Sirotová, Patrik Kaluža, Veronika Holcová, Barbora Gašová a Kristýna Chovancová. V 5. třídě se do vítězné čtveřice probojovali tito žáci: Barbora Kluzová, Kosma Stanieczek, Kryštof Rusz a Lukáš Nový. Děti získaly diplom a chutnou sladkou odměnu.  Všem výhercům moc gratulujeme, nadšencům poezie děkujeme za účast a těšíme se na další ročník. 
Dne 14. 5. 2021 proběhlo třídní kolo v recitační soutěži i ve třídě 4. A. Děti se zúčastnily s velkou radostí a nadšením. Báseň si mohli zvolit dle vlastního výběru. Většina zvolila báseň z čítanky, ale někteří si našli i originální báseň na internetu. Rozhodování bylo velice těžké, protože všichni žáci byli v recitaci skvělí. Hodnotila jsem jak přednes, tak délku básně a nakonec vybrala tyto vítěze: 1. místo – Tobiáš Chlub s básní: Můj týden (Ludvík Středa) 2. místo  - Vojtěch Sikora s básní: Zabijačka (Jiří Žáček) 3. místo – David Sikora s básní: Můj týden (Ludvík Středa) 4. místo Nela Oslancová s básní: Ptám se, ptám se, pampeliško (Zdeněk Kriebel)
Všem moc gratulujeme

12 Květen 2021 Recitační soutěž na 1. stupni
Cesta za pokladem - Actionbound

Milí žáci druhého stupně, Rozhodli jsme se pro Vás udělat aktivitu,  která není zařazena do výzev. Každým rokem máme pro vás akci v okolí školy. Ani tentokrát o nic takového nepřijdete. Vaším úkolem je shlédnout video a bojovat o poklad.  Co je poklad? Prvních 25 žáků dostane poukázku do Ecoburgru v Třinci a na tři nejúspěšnější navíc poukázky na sportovní vybavení. S chutí do toho v sobotu 1. 5. 2021 to vypukne. Máte na to 7 dní (konec 8. 5. 2021).
Odkaz na video se hrou:
https://drive.google.com/file/d/11J31w1gmmoNRaTmacWfkbI7ZY9pklPCN/view?usp=sharing
QR kód:

 
 
 
 
 
 

30 Duben 2021 Cesta za pokladem - Actionbound
Druhá třída má talent

Dnes v naší třídě proběhla soutěž DRUHÁ TŘÍDA MÁ TALENT.
Je pondělí ráno a do školy se sjíždějí děti. Usednou do lavic a čekají na testování. To proběhlo úspěšně a my jsme se mohli vrhnout na vystoupení. Ve třídě byla už od rána příjemná atmosféra. Diváci i účinkující usedli na svá místa a mohli jsme začít.
Jako první vystoupila Eliška, která nám zahrála na keybord. Vojtík, vášnivý rybář, nám předvedl nejen své pomůcky, ale také nám ukázal video ukázku, jaké ryby chytil. Mathi, skvělý krasobruslař, na místě ukázal, co umí a přidal video nahrávku, kde skočil Axla. Mažoretka Vaneska předvedla pěkný pochod s tyčí. Marcusek ukázal trik s hlavolamem a bylo to parádní. Péťa, Vašík a Honzík byli kouzelníci, ale každý z nich byl originál a bylo to boží, vtipné, zajímavé. Nina, Kačka a Amálka nám zatančily a nám se chtělo tančit také. Naše báječné obecenstvo nám dělalo skvělou atmosféru a my jsme si to všichni moc užili. Velké díky patří celé třídě. Děkujeme i porotě, která s námi byla a užívala si to.
Všem dětem se Talent moc líbil, děkujeme šikovným rodičům za skvělé pohoštění a nabídnutou pomoc, bylo to super.
30 Duben 2021 Druhá třída má talent
Vyhodnocení výzvy č. 10: Den Země

Je tady konec výzvy Den Země.  Je to moc smutné, až na pár výjimek, žáci neměli zájem uklidit a zkrášlit si tak okolí.  Vím, že tato výzva nebyla tak atraktivní, ale pochvalu za úklid si zaslouží: Vít Martinusik, Eliška Sikorová, Eva Klepáčová, Miluše Klimšová, Marie Trombiková, Amálie Vodradová, Vít Kostka, Lucie Chlupová, Pavlína Kotasová, Marie Rzymanová, Daniel Hubáček, Vít Huczala, Markéta Wylegalová. Všechny zúčastněné třídy získali po jednom Bezručákovi.
Tabulka pořadí jednotlivých tříd: ODKAZ
 

27 Duben 2021 Vyhodnocení výzvy č. 10: Den Země
Snídaně s Novou na Bezručce

"Dobré ráno. Toto není botanická zahrada, ale jsme v Třinci, v Základní a mateřské škole Petra Bezruče". Takto zněla slova moderátora pořadu Snídaně s Novou Karla Kašáka, který se svým štábem přijel na naši školu potěšit zaměstance příjemnou a zdravou snídaní. A proč vlastně? Inu, za vedení školy jsme tímto způsobem chtěli poděkovat všem zaměstnancům, kteří se po celou dobu starali o děti rodičů kritické infrastruktury. Děkujeme moc, byli jste skvělí. Více už uvidíte v reportáži.
Snídaně s Novou na Bezručce

25 Duben 2021 Snídaně s Novou na Bezručce
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech