Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech
Cesta za pokladem - Actionbound

Milí žáci druhého stupně, Rozhodli jsme se pro Vás udělat aktivitu,  která není zařazena do výzev. Každým rokem máme pro vás akci v okolí školy. Ani tentokrát o nic takového nepřijdete. Vaším úkolem je shlédnout video a bojovat o poklad.  Co je poklad? Prvních 25 žáků dostane poukázku do Ecoburgru v Třinci a na tři nejúspěšnější navíc poukázky na sportovní vybavení. S chutí do toho v sobotu 1. 5. 2021 to vypukne. Máte na to 7 dní (konec 8. 5. 2021).
Odkaz na video se hrou:
https://drive.google.com/file/d/11J31w1gmmoNRaTmacWfkbI7ZY9pklPCN/view?usp=sharing
QR kód:

 
 
 
 
 
 

30 Duben 2021 Cesta za pokladem - Actionbound
Druhá třída má talent

Dnes v naší třídě proběhla soutěž DRUHÁ TŘÍDA MÁ TALENT.
Je pondělí ráno a do školy se sjíždějí děti. Usednou do lavic a čekají na testování. To proběhlo úspěšně a my jsme se mohli vrhnout na vystoupení. Ve třídě byla už od rána příjemná atmosféra. Diváci i účinkující usedli na svá místa a mohli jsme začít.
Jako první vystoupila Eliška, která nám zahrála na keybord. Vojtík, vášnivý rybář, nám předvedl nejen své pomůcky, ale také nám ukázal video ukázku, jaké ryby chytil. Mathi, skvělý krasobruslař, na místě ukázal, co umí a přidal video nahrávku, kde skočil Axla. Mažoretka Vaneska předvedla pěkný pochod s tyčí. Marcusek ukázal trik s hlavolamem a bylo to parádní. Péťa, Vašík a Honzík byli kouzelníci, ale každý z nich byl originál a bylo to boží, vtipné, zajímavé. Nina, Kačka a Amálka nám zatančily a nám se chtělo tančit také. Naše báječné obecenstvo nám dělalo skvělou atmosféru a my jsme si to všichni moc užili. Velké díky patří celé třídě. Děkujeme i porotě, která s námi byla a užívala si to.
Všem dětem se Talent moc líbil, děkujeme šikovným rodičům za skvělé pohoštění a nabídnutou pomoc, bylo to super.
30 Duben 2021 Druhá třída má talent
Vyhodnocení výzvy č. 10: Den Země

Je tady konec výzvy Den Země.  Je to moc smutné, až na pár výjimek, žáci neměli zájem uklidit a zkrášlit si tak okolí.  Vím, že tato výzva nebyla tak atraktivní, ale pochvalu za úklid si zaslouží: Vít Martinusik, Eliška Sikorová, Eva Klepáčová, Miluše Klimšová, Marie Trombiková, Amálie Vodradová, Vít Kostka, Lucie Chlupová, Pavlína Kotasová, Marie Rzymanová, Daniel Hubáček, Vít Huczala, Markéta Wylegalová. Všechny zúčastněné třídy získali po jednom Bezručákovi.
Tabulka pořadí jednotlivých tříd: ODKAZ
 

27 Duben 2021 Vyhodnocení výzvy č. 10: Den Země
Snídaně s Novou na Bezručce

"Dobré ráno. Toto není botanická zahrada, ale jsme v Třinci, v Základní a mateřské škole Petra Bezruče". Takto zněla slova moderátora pořadu Snídaně s Novou Karla Kašáka, který se svým štábem přijel na naši školu potěšit zaměstance příjemnou a zdravou snídaní. A proč vlastně? Inu, za vedení školy jsme tímto způsobem chtěli poděkovat všem zaměstnancům, kteří se po celou dobu starali o děti rodičů kritické infrastruktury. Děkujeme moc, byli jste skvělí. Více už uvidíte v reportáži.
Snídaně s Novou na Bezručce

25 Duben 2021 Snídaně s Novou na Bezručce
Úspěchy osmáků v matematické olympiádě


Velkým úspěchem skončilo pro naši školu okresní kolo v matematické olympiádě. Konalo se 31.3.2021 v online prostředí a obsahovalo tři úlohy, na které měli soutěžící přesně vymezený čas 2 hodin. Řešení úloh musí vždy obsahovat podrobný popis jednotlivých kroků a pokud možno i logické zdůvodnění, co jednotlivými kroky soutěžící sledoval. Naši osmáci si vedli znamenitě a všichni se stali úspěšnými řešiteli. V konečném pořadí obsadili Sebastian Petrov a Daniel Hubáček 7.-.14. místo se ziskem 12 bodů a Lucie Chlupová 1. - 2. místo se ziskem 15 bodů. 
 
Pro Lucku jsem si nachystal 3 otázky, kterými bych Vám chtěl celou soutěž přiblížit z pohledu účastníka a vítěze zároveň:
 
1. Máš nějakou vyzkoušenou metodu na řešení "zapeklitých" příkladů ?
Lucka: "Ano, zkouším si příklad nakreslit a nebo přemýšlím, jak bude asi vypadat výsledek".
 
2. Jak na Tebe působí tréma před oficiálními soutěžemi, jako bylo třeba okresní kolo MO ?
Lucka:  "Trému mám hlavně před začátkem. Když začnu počítat, tak na ni zapomenu".
 

3. Dovedeš si představit své budoucí zaměstnání, které bude nějak přímo spojeno s matematikou ? 

Lucka: "Ano, chtěla bych být učitelkou matematiky na 2. stupni".
 
Závěrem nezbývá než poděkovat za vzornou reprezentaci školy a popřát hodně úspěchů do dalších soutěží.
 

20 Duben 2021 Úspěchy osmáků v matematické olympiádě
Vyhodnocení výzvy č. 9: Poznej svého učitele

Během minulého týdne jste se skvěle vypořádali s identifikací učitelů podle fotek. Učitelé zvolili starší fotografie ze svého alba, proto to nebyl úkol vůbec jednoduchý, ale ani to vás neodradilo a do této výzvy se zapojily celkem čtyři třídy. Dá se říci, že to byl boj velice vyrovnaný a rovnocenný. Třem třídám se podařilo z devatenácti tváří rozpoznat sedm, v této výzvě máme tedy tři vítěze!  
1.      místo – 7 správných odpovědí – 6.A, 6.B a 8.A
2.      místo – 6 správných odpovědí – 7.třída
Nejlepší třídy získavají dva Bezručáky, třída na druhém místě jednoho.
Gratulujeme a děkujeme kolektivům, které se zapojily do tohoto nelehkého souboje a těšíme se na účast v další výzvě, která již běží!
 Váš Tým výzev
Řešení úkolu:
https://docs.google.com/document/d/1O52Bl7GqIN5_m_9lFLmXa8j5MGXXZMxWD68iZu1R2rQ/edit
Průběžné pořadí tříd:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fdwWpHzlI19l0XxD9igC7GS5lL2rt45f219euGCuU-o/edit#gid=0

19 Duben 2021 Vyhodnocení výzvy č. 9: Poznej svého učitele
Výzva č. 10: Den Země

Jde o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady a ničení životního prostředí. Proto nejužitečnější aktivitou na Den Země je sběr odpadků. Každý, kdo se občas vypraví do přírody, dobře ví, že je u nás tato činnost velmi potřebná.  
Proto jsme to zařadili i do výzvy č. 10. To, že nasbíráte bezručáka Vás musí hřát, ale že pomůžete i planetě, tak to musí hřát dvojnásob. Proto s chutí do výzvy. Váš úklid se pak stane součástí našeho společného úsilí za čistou přírodu. 
 
https://www.trinecko.cz/trinecaci-uklidme-si-ve-svem-okoli/d-48758
 
Co potřebujeme.
1.   Vhodné oblečení
2.   Ochranné pomůcky – gumové rukavice
3.   Sáček na odpadky, do kterého budete sbírat (ten si také můžete vyzvednout v přízemí třinecké radnice v kanceláři č. 113 nebo budou připraveny na informacích u vstupu do budovy.  Odpad můžete následně vysypat do černých nádob na komunální odpad.)
Také dodržíme tato pravidla
1.   Nesbíráme se země injekční stříkačky (informujeme městskou policii) či jiný nebezpečný odpad
2.   Dle možností se domluvíme s kamarádem/dkou a jdeme ve dvojici
3.   Pokud je odbod v špatně dostupném terénu – neriskujeme
4.   Vždy dbáme na svou bezpečnost
 
Hodnocení:
1.   Udělej fotodokumentace prostředí před a po úklidu ať vidíme, jak se ti dařilo. Nezapomeň vyfotit sebe, musíme vědět, kdo jsi. Výběr prostředí k úklidu necháme na tobě. Neplatí, zajít z odpadky.
2.   Průměr zúčastněných na třídu
 
Váš Tým výzev.
 

18 Duben 2021 Výzva č. 10: Den Země
Zápis do MŠ pro školní rok 2021/2022

 
Termín zápisu
Zápis do MŠ pro rok 2021/2022 proběhne v době od 02. května 2021 do 16. května 2021 prostřednictvím elektronické přihlášky.
Elektronická přihláška
Prosíme o pozorné vyplnění všech údajů a nahrání nebo doručení dvou dalších dokumentů – kopii rodného listu dítěte a potvrzení o očkování dítěte (netýká dítěte, které plní povinné předškolní vzdělávání).
Povinnost plnit předškolní vzdělávání mají děti, které dosáhnou do 31. 8. 2021 pěti let. Pro školní rok 2021/2022 budeme k předškolnímu vzdělávání do mateřské školy přijímat 15 dětí. Dětem mladším 3 let předškolní vzdělávání neposkytujeme.
V případě dotazů kontaktujte vedoucí učitelku MŠ na čísle 775 766 612
 

 
Dokumenty k zápisu
Odeslanou el. přihlášku vytiskněte a odevzdejte jedním z níže uvedeným způsobem:
- do datové schránky školy - vzqrgj4, - e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (u přihlášky nelze jen poslat prostý email nebo sken s podpisem, vyžaduje se originál) na sekretariat@zspbtrinec.cz - poštou na adresu školy – Základní škola Petra Bezruče a mateřská škola, Třinec, p.o., Bezručova 418, 73961 Třinec, - osobní podání (ve výjimečných případech): během úředních hodin každé pondělí a pátek od 8:00 – 14:30
Jestliže přihlášku nemáte možnost vytisknout, dostavte se ji co nejdříve podepsat osobně na sekretariát školy.
Povinné dokumenty k zápisu do MŠ
- podepsaná elektronická přihláška k předškolnímu vzdělávání - rodný list dítěte (stačí kopie, sken) – nahrajte k el. žádosti - lékařské potvrzení o očkování dítěte (stačí kopie, sken) – nahrajte k el. žádosti


Doložení řádného očkování dítěte
Podmínkou přijetí dítěte do MŠ je podle § 50 zákona o ochraně veřejného zdraví je splnění povinnosti podrobit se stanoveným pravidelným očkováním, nebo mít doklad, že je dítě proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci. Tato povinnost se netýká dítěte, které plní povinné předškolní vzdělávání.
Formulář k lékařskému očkování - docx
Formulář k lékařskému očkování - pdf
Zastupuje-li dítě jiná osoba než jeho zákonný zástupce, je zároveň nutné, aby doložila své oprávnění dítě zastupovat.

 
Další informace
Školská poradenská zařízení v současné době zajišťují nejnutnější služby. Pokud dítě bylo již vyšetřeno ve školském poradenském zařízení, zákonný zástupce přikládá kopii doporučení. Tato povinnost platí i v případě přijímání do školy či třídy zřízené podle § 16 odst. 9 školského zákona.
Má-li ředitel školy pochybnosti o pravosti doložených dokladů, může vyžádat po zákonných zástupcích jejich originál nebo ověřenou kopii.
Zákonný zástupce může místo povinného předškolního vzdělávání v MŠ zvolit individuální vzdělávání. Dítě pak vzdělává doma sám, vzdělávat ho může i jiná osoba, nebo navštěvuje jiné zařízení, než je mateřská škola. Zákonný zástupce musí nicméně i tak přihlásit dítě k zápisu k předškolnímu vzdělávání.
Informace o přijetí do MŠ
Rozhodnutí o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání bude zveřejněno na webových stránkách školy i na vývěsce před budovou školy dne 20.05.2021. Dítě bude vedeno pod vygenerovaným veřejným kódem přihlášky, který se zákonným zástupcům vygeneruje po odeslání žádosti a přepošle se automaticky na zadaný mail. Kód si pečlivě uschovejte.
Důležité termíny
19. května 2021 - Právo nahlížet do spisu na sekretariátu školy od 8:00 do 14.30 hodin.
20. května 2021 - Oznámení výsledků přijímacího řízení na vývěsce a webových stránkách školy.Kritéria přijímání k předškolnímu vzdělávání

Loading...

15 Duben 2021 Zápis do MŠ pro školní rok 2021/2022
Výzva č. 9 - Poznej své učitele

Jelikož jsme se dlouho neviděli naživo, zajímá nás, jak si naše obličeje pamatujete. Aby to nebylo tak jednoduché, trochu jsme vám tento úkol ztížili a vybrali fotografie staršího data.
Vašim úkolem bude rozpoznat, komu patří tváře na fotografiích. 
Hodnocení je jasné, vyhrává třída, která správně identifikuje nejvíce osob! Dejte se společně do toho a vítězství je vaše!
Řešení vložte na stream do svých google učeben pro výzvy do pátku 16.4.
 
Přejeme hodně štěstí!

13 Duben 2021 Výzva č. 9 - Poznej své učitele
Výzva č. 8: Vyhodnocení - Každá vteřina se počítá

Dobrý den, naši zdatní žáci, 
osmá výzva je u konce. Jsme velice rádi za všechny, kteří se zúčastnili. Musíme říct, že jste předvedli obdivuhodné výkony. S každým zaslaným výsledkem Vašeho snažení jsme měli velkou radost. Nebylo to jednoduché, mnozí se do toho pustili s vervou a za to Vás velice chválíme.
 Soutěž vyhrála 6. B s výsledkem 9,93s na žáka. Na druhém místě se umístila třída 6. A s výsledkem 9,5s na žáka. Na třetím místě 8. B s časem 9 s.
Mezi dívkami, a vlastně i celkově, byla nejlepší Nikol Kotasová s neuvěřitelným výsledkem 106 sekund!! Na druhém místě Miluše Klimšová s výsledkem 39s a na třetím místě Jiřina Klimšová s 37 vteřinami.
Mezi chlapci byl nejlepší Matěj Hrabec, který vydržel 76 sekund. Druhý byl Vít Kostka s 62 vteřinami a na třetím místě Lukáš Heczko s výkonem 54 sekund.
 
Odkaz pro průběžné hodnocení výzev:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fdwWpHzlI19l0XxD9igC7GS5lL2rt45f219euGCuU-o/edit?usp=sharing
 
S pozdravem Sportu zdar se s Vámi loučí Tým výzev.

13 Duben 2021 Výzva č. 8: Vyhodnocení - Každá vteřina se počítá
Žákovský měsíčník Bezručák

Milí členové Bezručova gangu :) S návratem do školy se do Vašich rukou dostává novinka - žákovský měsíčník Bezručák. Věříme, že Vám zpestří chvíle volna a stane se příjemnou součástí nás všech. Užijte si první čtení.                
                                                                                        Mgr. Zuzana Raszková
 
Odkaz na školní časopis: 
https://docs.google.com/document/d/1N9uEXqHesKKNRi9Eu94ehUveyUhMyqjR0z1KQLwSJTo/edit
 
Odkaz na Padlet - součást školního časopisu:
https://padlet.com/zuzanaraszkova/f3ow2094qkv6f1kc

11 Duben 2021 Žákovský měsíčník Bezručák
Odpoledne s policií

Ve středu 24.3.2021 bylo pro děti připraveno „Odpoledne s policií“. Na začátku jsme si povídali o poslání policie, následovalo čtení příběhů z knihy „Policejní pohádky“. Děti bedlivě poslouchaly poutavé příběhy popisující různorodé situace, které se nám mohou přihodit v běžném životě a dávají nám třeba i návod, jak v takových situacích správně reagovat. Každý příběh rovněž obsahoval otázky, na které děti rády odpovídaly.
V další části odpoledne děti vystřihovaly a sestavovaly papírové modely policejních aut a vrtulníků.  Závěr byl určen hraní didaktické hry „Učíme se s Honzíkem aneb policejní pohádky hrou“ – cílem hry bylo seznámit děti se zásadami bezpečného chování a posílit jejich právní vědomí. Ten, kdo nehrál hru, luštil rébusy, křížovky či dělal spojovačky v zábavném sešitu „Policie dětem“.
Všem se odpoledne moc líbilo, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a hravou a nenásilnou formou se seznámili s prací policie.
Tímto děkuji Policii ČR za poskytnutí didaktického materiálu pro děti.


08 Duben 2021 Odpoledne s policií
Pašijový týden

S našimi druháčky jsme se snažili dozvědět se něco o nejdůležitějších svátcích jara, Velikonocích. Distanční výuka nás neodradila a pondělí jsme zahájili modrou barvou, kdy jsme si všichni oblékli modrá trička. Naše povídání bylo nejen o Velikonocích, četli jsme básničky, skládali velikonoční říkanky, počítali jsme velikonoční příklady. 
Po něm následuje šedivé úterý, které bylo v šedých nebo žlutých barvách. V tento den byly naší názornou pomůckou pracovní listy, prezentace o Velikonocích a také velikonoční píseň. Naše žačka nám ukázala živá kuřátka, která byla kouzelná.
Škaredá středa se nesla ve veselém duchu s klobouky na hlavě. Všem to moc slušelo. Děti si doma zasadily osení, vyrobily z papíru vajíčka, ze kterých se vyklube kuřátko. V tento den se musí každý na každého usmívat, jak praví stará pověra, protože zakaboněná tvář by se pak opakovala každou středu v roce.
Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílou sobotu, Velikonoční neděli a pondělí, kdy je tradiční pomlázka, si děti užily v rodinném kruhu. Holky s pomlázkou a kluci s výslužkou.
Všem přejeme, abyste neuschli a byli zdraví, jako ta naše vyšlehaná děvčata. Zažeňme chmury na tváři a těšme se z krásného jara, které přináší lepší zítřky, maličkostí, svých přátel a usměvavé rodiny.
Vaše 2. třída.

07 Duben 2021 Pašijový týden
Online karneval ve 3. třídě

Třeťáčci jsou nejmenší děti, kterým byla stanovena distanční výuka už od nového roku. Neměli to štěstí, aby jim byla umožněna prezenční výuka jako první či druhé třídě alespoň na nějakou dobu.
Únor je období masopustu, a proto jsme si distanční výuku obohatili online karnevalem. Děti si doma vyrobily masky či škrabošky. Někteří si oblékli své kostýmy, které jim už přes rok leží ve skříni. Zapnuly se počítače a karneval mohl začít.  V online hodině nechybělo seznámení s tradicemi masopustu, pohádkové kvízy, hádanky masek spolužáků a ani tanečky. Bohužel si děti tentokrát musely zatančit doma samy s písničkami, prostřednictvím YouTube kanálu. Jedinou výhodou bylo, že mohly v maskách zůstat celý den.
Nicméně věřím, že děti v této nelehké době prožily trochu zábavy a radosti.
 
Mgr. Lucie Byrtusová


31 Březen 2021 Online karneval ve 3. třídě
Výzva č. 7: Vyhodnocení - poznáš ještě školu?

A je tady konec sedmé výzvy. Zúčastnily se jí všechny třídy druhého stupně. Musím uznat, že žáci ještě nezapomněli, jak to u nás ve škole vypadá. Nejlépe se s tím poprala 9. třída, v těsném závěsu byla 8. B. Rozhodoval jen detailnější popis místa.  Vítězstvím a ziskem dvou Bezručáků se tedy může pochlubit 9. třída, další umístěné třídy získávají po jednom Bezručákovi. Raději bychom si školu prošli osobně v běžném režimu, než virtuálně. Snad to vítězi ještě stihnou.
 
Odkaz na vyhodnocení výzev:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fdwWpHzlI19l0XxD9igC7GS5lL2rt45f219euGCuU-o/edit?ts=6061fddc#gid=0
 
Váš tým výzev. 

29 Březen 2021 Výzva č. 7: Vyhodnocení - poznáš ještě školu?
Výzva č. 8: Vydrž co nejdéle

Dobrý den, milí žáci, 
připravili jsme si pro Vás výzvu zaměřenou na tělesnou kondici. Cvičení je zaměřeno na celkovou silovou vytrvalost. Není to pouze o síle, ale také o překonání sebe samého, proto nezáleží na tom, jak jsi starý nebo jestli jsi kluk nebo holka. 
Výzvy by se měl zúčastnit co největší počet žáků ve třídě, protože jakýkoliv výsledek pomůže ke zlepšení průměru celé třídy (stejně i naopak, pokud nějaký žák vynechá, pak zhorší průměr celé třídě).
Soutěžíte jak za sebe, tak za třídu.
Nejlepší třída získá Bezručáka ve hře "Vyzvi se s Bezručkou". (výkon třídy se počítá takto: součet zaslaných časů jednotlivých žáků - vydělený celkovým počtem žáků ve třídě - z tohoto výpočtu nám vyjde průměrný čas na žáka ve třídě). 
Bude zveřejněn seznam nejlepších dívek a chlapců. 
Pravidla jsou jednoduchá. Cílem této výzvy je vydržet co nejdéle podle návodu, a to buď: 
a) na námi natočeném videu:
https://youtu.be/n1wEOxlNJ0s
nebo 
b) podle video návodu z Youtube (https://www.youtube.com/watch?v=41N6bKO-NVI), 
co nejdéle v přesně určených pozicích. Jedná se o výdrž ve vzporu ležmo (lidově v kliku) ve dvou pozicích:
1. v pozici s napnutými pažemi
2. v pozici s ohnutými lokty tak, aby se cvičenec nedotýkal země hrudníkem
Vyhodnocení výzvy: Měří se čas od začátku cvičení až do momentu, kdy přestanete cvičit (souvisle bez přestávky). Toto cvičení musíte vykonávat přesně podle návodu (budeme hodnotit i kvalitu provedení, protože by se mohlo stát, že někdo vydrží delší dobu, ale cviky neprovede tak, jak by měl). Podmínkou pro zúčastnění se výzvy je natočení a poslání videa se záznamem, kde jste zřetelně vidět. Video bude začínat se začátkem písně, kdy začneš cvičit, a končí tehdy, když už jsi nemohl dále pokračovat v aktivitě. Video posílejte jako přílohu do úkolu v Google Učebně - Výzvy a uveďte do soukromého komentáře váš čas výdrže tohoto cvičení.
Věřím, že se této výzvy zúčastní co nejvíce z Vás. Videa můžete začít posílat i dnes.
Výzva končí 9. 4. 2021.
Shrnutí:
1. Nastavit si kameru tak, abys byl ve videu zřetelně vidět.
2. Zapnout si video z odkazu.
3. Snažit se dělat cvičení stejně jako předcvičující.
4. Potom, co už nebudeš déle schopný vydržet cvičení, vypnout video.
5. Zaslat videozáznam své výdrže do Google Učebny - Výzvy a zaslat soukromý komentář s časem své výdrže.
Chtěli bychom připomenout, že je pro výherce připravena krásná finanční odměna. 
 
Váš tým Výzev.

29 Březen 2021 Výzva č. 8: Vydrž co nejdéle
2. místo Terky Nové v online anglické soutěži

11. 03. proběhla pod záštitou třineckého Místního akčního plánu MAP II online anglická soutěž organizovaná rodilým mluvčím Chrisem Marcinem. Cílem soutěže bylo umožnit všem zájemcům z Třinecka porovnat si své "síly" v anglické gramatice, v každodenních anglických situacích a faktografických znalostech. Soutěže se zúčastnilo 92 žáků v kategorii 6. a 7. tříd a 48 žáků v kategorii 8. a 9. tříd. Odměněno bylo vždy 5 nejlepších v každé kategorii.
Z naší školy se do soutěže zapojilo hned několik žáků. Z 9. třídy Terka Nová, ze 6. tříd Viky Byrtusová, Kuba Stryja, Matěj Kantor, Dominik Probosz, Kuba Szuscik, Nela Janiková, Jan Kluz, ze 7. třídy  Alice Sabelová, Marek Marosz a z 8. tříd Zuzka Bouchalová, David Martynek.
 Terce Nové z 9. třídy se podařilo obsadit nádherné 2. místo. To první jí uteklo o jeden bod. Gratulujeme. Všem žákům děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme štěstí v dalších soutěžích.
A na závěr ještě uveřejňujeme krátký rozhovor s Terkou.

Terko, jak obtížná soutěž byla?
"Gramatická část nebyla nějak moc obtížná, následovala část prověřující znalosti o Kanadě, tu jsem také myslím obstojně zvládla."
 
Jaká byla nejtěžší kategorie?
"Docela mě překvapila poslední část s logickými úlohami, která až tak moc společného se znalostí angličtiny neměla. Zadání jsem rozuměla, ale nezbývalo už mi dost času na řešení všech."  
 
Jak probíhala tvá příprava na soutěž?

"Vlastně nijak. O soutěži jsem se dozvěděla v den jejího konání. V dispozicích nebyly uvedeny žádné podrobnosti, čeho se vlastně soutěž bude týkat, spoléhala jsem tedy na to, co už znám a umím, a šla do toho :)"
 
Díky za rozhovor a ať se daří i příště.
 
 

26 Březen 2021 2. místo Terky Nové v online anglické soutěži
Světový den Downova syndromu (ponožkový den)

Dne 19. března (pátek) jsme si na třídnické hodině, naší třídy VIII. A, připomenuli světový den Downova syndromu, který je 21. března. Jelikož toto datum připadá na neděli, sešli jsme se již v pátek. 
Řekli jsme si, proč právě tento světový den připadá na 21. března, jelikož v případě Downova syndromu „přebývá“ 21. chromozom. Každá buňka osoby s Downovým syndromem tedy  obsazuje tři 21. chromozomy (namísto obvyklých dvou). 
Symbolem se staly ponožky, neboť, když se dají dvě ponožky patami k sobě, připomínají chromozom X. 
Lidem s Downovým syndromem jsme vyjádřili svou podporu tím, že jsme si všichni oblékli odlišné ponožky a každý z nás si vyfotil své nohy, na důkaz toho, že má ponožky odlišné.
Tuto hodinu jsme se velmi bavili a tvořili ponožkovou nástěnku v aplikaci Jamboard. 
Den se moc povedl a už se moc těšíme na příští rok společně s ostatními. 
 
Žáci VIII. A 


23 Březen 2021 Světový den Downova syndromu (ponožkový den)
Zápis do 1. třídy pro školní rok 2021/2022

 
Termín zápisu
Možnost přihlásit dítě k základnímu vzdělávání je od 01.04. do 23.04.2021 prostřednictvím online elektronické přihlášky. Motivační pohovor s dítětem proběhne v době od 19. 4. 2021 (8:00 – 16.00) do 20.4. 2021 (8.00 – 16:00) v budově školy (žákovský vchod). Zákonný zástupce se dostaví s dítětem v termínu, který si rezervuje v rezervačním systému. 
Zápis se týká všech dětí, které v daném roce ke dni 31. 8. dovrší věk 6 let, a dětí, které měly odklad školní docházky.
Ve školním roce 2021/2022 předpokládáme otevření jedné 1. třídy.
Upozorňujeme, že podle novely školského zákona je potřeba, aby rodiče, kteří budou pro své dítě žádat odklad zahájení povinné školní docházky (v souladu s § 36, odst. 3 a 4 zákona 561/2004 Sb.), přišli na zápis již s doporučením poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Zájemci o dodatečný zápis (například z důvodu stěhování či nemoci) mohou kontaktovat ředitele školy.
Prosíme všechny zákonné zástupce, jejichž dítě bude přijato na naši školu, aby nás do 21. května 2021 informovali o skutečnosti, že se rozhodli své dítě dát na jinou školu a od září k nám nenastoupí. Usnadníte nám tak další rozřazování dětí do tříd a plánování dalšího školního roku.
Kritéria pro přijetí k základnímu vzdělávání
 

 
Dokumenty k zápisu
a) Elektronická přihláška k základnímu vzdělávání (bude spuštěno od 1. 4.), nutno vytisknout, podepsat a odeslat jedním ze čtyř způsobů viz. níže Doručení dokmentů k zápisu Elektronická přihláška
b) Rodný list dítěte (přiložit k elektronické přihlášce) c) Rozhodnutí o udělení odkladu v loňském roce (přiložit k elektronické přihlášce)
Zastupuje-li dítě jiná osoba než jeho zákonný zástupce, je zároveň podstatné, aby doložila své oprávnění dítě zastupovat.
Doručení dokumentů k zápisu


a) do datové schránky školy - vzqrgj4, b) e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (u přihlášky nelze jen poslat prostý email nebo sken s podpisem, vyžaduje se originál) na sekretariat@zspbtrinec.cz, c) poštou na adresu školy – Základní škola Petra Bezruče a mateřská škola, Třinec, p.o., Bezručova 418, 73961 Třinec, d) osobní podání: během úředních hodin každé pondělí až pátek od 8.00 do 14.30 hod.
!!!Pokud zákonný zástupce podá žádost prostřednictvím jiných technických prostředků, než jsou výše uvedené (např. e-mailem bez uznávaného elektronického podpisu), je nutné, aby ji do 5 dnů podepsal, jinak se k žádosti nepřihlíží!!!
 Informace o přijetí
Rozhodnutí o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání bude zveřejněno na webových stránkách školy i na vývěsce dne 07.05.2021. Dítě bude vedeno veřejným kódem přihlášky, který se zákonným zástupcům vygeneruje po odeslání žádosti a přepošle se automaticky na zadaný mail. Kód si pečlivě uschovejte.

 
Průběh zápisu
1. Vyplnit elektronickou přihlášku
a) online (možnost odeslat v předstihu od 01.04.) b) ve škole (po předchozí telefonické domluvě)
2. Motivační část zápisu
Motivační pohovor proběhne v přesně rezervovaném čase ve škole (viz. rezervační systém níže). Zákonný zástupce prokáže svou totožnost občanským průkazem. 

15 Březen 2021 Zápis do 1. třídy pro školní rok 2021/2022
Výzva č. 7: Poznáš ještě školu?

Ahoj všichni.
 
V této výzvě jde o správné určení místa, kde byla fotka pořízena. V přiloženém souboru máte 19 fotografií. Třída, která do 26. 3. uhádne nejvíce míst, vyhrává 2 bezručáky. Každá třída zvolí svého zástupce, který zašle 1 soubor s výsledky do Google Classroom.
 
ZDE NAJDETE OBRÁZKY JEDNOTLIVÝCH MÍST V NAŠÍ ŠKOLE
 
Hodnotící kritéria: 
1) Počet uhodnutých míst
2) Přesnost popisku obrázků
3) Bezručáka získáš za nejméně 6 uhodnutých míst
4) Při nerozhodném počtu uhodnutých míst může být remíza a tím dvě stejná místa v umístění
 
 
Mgr. Lukáš Tomiczek
 

14 Březen 2021 Výzva č. 7: Poznáš ještě školu?
Výzva č. 6: Třídní časopis - vyhodnocení

Šesté výzvy se zúčastnily čtyři třídy z řad druhého stupně. Rozhodování bylo náročné. Ve všech časopisech žáci odvedli velký kus práce a dali si opravdu záležet. Do hodnocení jsme zahrnuli rozsah časopisu, množství vytvořených aktivit, článků, rozhovorů a dalších. Vliv na výsledek měla také finální forma, vzhled a v neposlední řadě gramatika a sloh. Na základě těchto kritérií se vítězem stává třída 8.A, jejíž časopis byl obsahově nejpestřejší a získává 2 Bezručáky. Po jednom Bezručákovi zcela zaslouženě získávají třídy 6. A, 6.B a 7. Všechny časopisy budou  vloženy na naše stránky a doufáme, že se u nich pobavíte.
 
Mgr. Lukáš Tomiczek
 
Odkaz pro vyhodnocení výzev:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fdwWpHzlI19l0XxD9igC7GS5lL2rt45f219euGCuU-o/edit#gid=0

14 Březen 2021 Výzva č. 6: Třídní časopis - vyhodnocení
DOHLED NAD DĚTMI ZAMĚSTNANCŮ KRITICKÉ INFRASTRUKTURY - MŠ

Vážení zákonní zástupci,
Základní škola Petra Bezruče a mateřská škola, Třinec, p.o. je určenou školou k vykonávání nezbytné péče o děti, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci kritické infrastruktury. Touto cestou Vám posíláme základní informace a elektronickou přihlášku (musí být podepsána zákonným zástupcem dítěte) a online dotazník příchodů a odchodů dítěte z MŠ na následujících 14 dnů, které je nutno odevzdat před nástupem dítěte do mateřské školy.
Elektronická příhláška do MŠ
Online dotazník příchodů a odchodů dítěte
Informace o naší MŠ

Zajišťujeme dohled nad dětmi zaměstnanců kritické infrastruktury (viz. níže rozhodnutí hejtmana MSK) od 1.3. do odvolání nouzového stavu
Zajišťujeme dohled v čase od 6.00 do 18.00 hod.
Zajišťujeme dohled pouze pro děti od 2 do předškolního věku, !Upozornění pro rodiče - nejsme školka, která je přizpůsobená pro děti mladších 3 let!
Zajišťujeme plné stravování hrazené z prostředků zřizovatele, zákonní zástupci nic nehradí.
V případě zájmu prosíme zákonné zástupce, aby nám své rozhodnutí sdělili minimálně jeden den dopředu, a to telefonicky (kontakt viz níže), odesláním vyplněné online přihlášky, osobně v uvedených hodinách na sekretariátu školy. Je to pro nás velmi důležité, abychom zajistili stravování, organizaci a personální zajištění.

Důležité kontakty:

Úřední hodiny: Po-Pá 8:00 - 12.00
Tel. sekretariát školy: 558 993 010
Email: mspb@seznam.cz 
Kontakt na vedoucí učitelku MŠ: 558 993 014, 775 766 612

Podle nařízení děti nemusí nosit po celou dobu dohledu roušky.  
Vedení školy
 

Loading...

28 Únor 2021 DOHLED NAD DĚTMI ZAMĚSTNANCŮ KRITICKÉ INFRASTRUKTURY - MŠ
DOHLED NAD DĚTMI ZAMĚSTNANCŮ KRITICKÉ INFRASTRUKTURY - ZŠ

 Vážení zákonní zástupci,
Základní škola Petra Bezruče a mateřská škola, Třinec, p.o. byla vybrána jako škola poskytující dohled nad dětmi zaměstnanců kritické infrastruktury, kterým byl uzavřením škol zamezen výkon zaměstnání. Touto cestou Vám posíláme základní informace a elektronickou přihlášku (musí být podepsána zákonným zástupcem dítěte) a online dotazník příchodů a odchodů dítěte ze ZŠ, které je nutno odevzdat před nástupem dítěte do školy.
Elektronická příhláška do ZŠ
Online dotazník příchodů a odchodů 
Informace o naší ZŠ

Zajišťujeme dohled nad dětmi zaměstnanců kritické infrastruktury od 1.3. do odvolání nouzového stavu
Zajišťujeme dohled v čase od 6.00 do 18.00 hod.
Zajišťujeme dohled pouze pro děti od 6 do 10 let včetně (tj. 9,99), bohužel nemůžeme přijmout děti, které již měly 10 let.
Zajišťujeme obědy pro děti, neposkytujeme však svačinky
Škola neposkytuje vzdělávání dětí. Poskytneme však pomoc dětem a prostředky pro distanční vzdělávání, aby se mohly účastnit např. online výuky nebo vypracovávat zadané úkoly své kmenové školy. Žádáme Vás proto, aby si děti přinesly potřebné materiály (např. sešity, učebnice, přístupové údaje ke zdrojům zadaných úkolů, rozvrh online hodin)
V případě zájmu prosíme zákonné zástupce, aby nám své rozhodnutí sdělili minimálně jeden den dopředu, a to telefonicky (kontakt viz níže), odesláním vyplněné elektronické přihlášky, osobně v uvedených hodinách na sekretariátu školy. Je to pro nás velmi důležité pro bezproblémovou organizaci, stravování  a personální zajištění.

Důležité kontakty:

Úřední hodiny: Po-Pá 8:00 - 12.00
Tel.: sekretariát školy 558 993 010
Email: bezructri@volny.cz
Kontakt 775 151 507

Upozorňujeme, že děti musí nosit po celou dobu dohledu roušky. Zákonní zástupci jsou povinni je zajistit! Děkujeme.
Vedení školy
 

Loading...

28 Únor 2021 DOHLED NAD DĚTMI ZAMĚSTNANCŮ KRITICKÉ INFRASTRUKTURY - ZŠ
Práce žáků v informatice - program 123 Design

Dobrý den. Chtěl bych představit práci žáků naší školy v informatice. V hodinách informatiky jsme pracovali v programu 123 Design. Žáci vypracovávali práce v 3D editoru na různá témata. Musím uznat, že některé výrobky byly velmi krásné. Můžete posoudit sami. Přikládám sestřih některých prací žáků z naší školy (z celkového počtu 99 zaslaných prací). 
 

Přeji pěkný den. 
Mgr. Pavel Filipczyk
učitel informatiky

24 Únor 2021 Práce žáků v informatice - program 123 Design
Výzva č. 6 - Třídní časopis

Nová výzva je tady. Vytvoř se spolužáky třídní časopis. Projekt, který zvítězí, může ve tvorbě časopisu pokračovat dále. 
 
Jak by měl časopis vypadat:
-forma a úprava je na Vás, můžete časopis lepit, kreslit, vystřihovat, ale také vytvořit elektronicky a vytisknout
 
Co by měl časopis obsahovat:
-zajímavá titulní strana
-jeden rozhovor (se žákem, učitelem, někým známým…)
-jeden článek na libovolné téma
-jedna hra pro čtenáře (osmisměrka, křížovka, hledání rozdílů…)
-jeden kvíz (otázky na libovolné téma – odpovědi budou napsány například na zadní straně)
-jakýkoliv obsah navíc se cení
Úkoly si musíte ve třídě rozdělit a pracovat každý na nějaké části. Je to VÁŠ společný projekt.
Pokud budete potřebovat oporu, obraťte se na p. uč. Raszkovou (kabinet čj v 2. patře u učebny angličtiny)
Výzvu startujeme na začátku února. Časopisy odevzdávejte do 26. 2. 2020 do učeben google classroom s názvem VÝZVA. Pokud budete jednotlivé stránky vytvářet ručně, pak kvalitně vyfoťte a vložte.
 

03 Únor 2021 Výzva č. 6 - Třídní časopis
Organizace výuky od 1.2.2021

Vážení rodiče, žáci,
bohužel pohasly veškeré naděje pro návrat alespoň žáků 9. třídy, a proto se od 1.2.2021 v organizaci výuky nic nemění a pojedeme ve stejném režimu. Výpisy vysvědčení budou žákům, kteří se vzdělávají distančně, předány po návratu do školy nejpozději do 3 dnů. 
Za vedení školy přeji všem žákům 29.1. pohodové pololetní prázdniny, odpočinek od počítačů a pobyt na čerstvém vzduchu. Všem rodičům přejeme pevné nervy a trpělivost.
S pozdravem
Vedení školy

28 Leden 2021 Organizace výuky od 1.2.2021
Volby do školské rady z řad zákonných zástupců

OZNÁMENÍ O KONÁNÍ VOLEB ZÁSTUPCŮ ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCŮ DO ŠKOLSKÉ RADY ŠKOLY
V souladu s § 167 a 168 odst. 4 školského zákona byli na základě rozhodnutí zákonných zástupců žáků jmenováni následující kandidáti do voleb zástupců zákonných zástupců do školské rady naší školy (seznam kandidátů se řídí abecedním pořadím prvního písmene příjmení kandidáta):

paní Petra Bartošová– třída 4.A
paní Lenka Borská – 3. třída
paní Olga Cieslarová – 7. třída
paní Světlana Drongová – 2.třída
pan Svatopluk Hubáček – 5.třída
pan Evald Huczala – třída 8.B
pan Jiří Chovanec - 2.třída, třída 4.B
paní Martina Lenczovská - 5.třída
paní Olga Nová – 2. třída, 5. třída, 9. třída
pan Ivo Raška – 7. třída

Volby se uskuteční v termínu od 15. do 19. února 2021 pomocí hlasovacích lístků, které obdrží žáci ve škole a odevzdají je třídním učitelům.
V případě nepříznivé epidemiologické situace, může být termín konání voleb posunut. O této změně budeme včas informovat. V případě ztráty hlasovacího lístku nebo nemoci žáků, bude zákonným zástupcům umožněno vyplnit hlasovací lístek na sekretariátě školy v době od 7:00 do 14:30.
Výsledky voleb budou zveřejněny na internetových stránkách školy www.zspbtrinec.cz nejpozději 26. února 2021. Do školské rady ZŠ Petra Bezruče Třinec budou zvoleni dva kandidáti, kteří obdrží nejvyšší počet hlasů.
Mgr. Martin Raška ředitel školy
V Třinci 15. ledna 2021

15 Leden 2021 Volby do školské rady z řad zákonných zástupců
Informace k volbám do školské rady z řád zákonných zástupců

Vážení rodiče,
v příštím roce se uskuteční volby do školské rady. Školská rada spolurozhoduje o chodu a provozu školy v rozsahu daném § 167 a 168 odst. 4 školského zákona. Schází se většinou 2-3 krát ročně.
Obracíme se na vás s žádostí o nominaci zástupců z řad zákonných zástupců žáků naší školy. Prosím, uveďte jména max. dvou kandidátů (musí se jednat o rodiče žáka naší školy), kteří by tuto funkci podle vašeho názoru mohli zastávat.
Pochopitelně můžete navrhovat i sami sebe. Návrhy kandidátů stejně jako volba zástupců jsou tajné.Vyplňte, prosím, přiložený formulář nejpozději do 5. 1. 2021, který Vám bude zaslán prostřednictvím systému Škola Online. V případě, že nemáte přístup k internetu, můžete návrhy podávat na sekretariátu školy v úředních hodinách.
Z vašich návrhů sestavíme seznam kandidátů a v lednu příštího roku z nich hlasováním vyberete zástupce do školské rady z řad zákonných zástupců.
Děkujeme za váš čas.
Mgr. Martin Raškaředitel školy

30 Prosinec 2020 Informace k volbám do školské rady z řád zákonných zástupců
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech