Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

S žáky osmé třídy jsme vyrazili prozkoumat jednu zajímavou a moderní stavbu, která se v nedávné době v Třinci postavila.

Je umístěna v části Třince Terasa a my jsme se v hodině technického kreslení na ni vyrazili podívat. Co je vlastně architektonicky zdařilá a moderní stavba? Povzbudilo mě, že když jsme se ke stavbě přibližovali, někteří žáci hned reagovali pochvalou, že se jim stavba líbí, i když je odlišná od většiny staveb kolem. Správně si někteří všimli, že celý dům je architektonicky ucelený, má sladěné barvy, jednolitou, ničím nerušenou fasádu, využitou část střechy, přiznané a doladěné detaily šroubků, kterými byla přišroubována fasáda. Také si všimli detailů, jako jsou vsazené zářivky do dřeva nebo vnitřní chodba z čistého betonu, která se žákům velmi líbila.

Myslím, že exkurze byla zdařilá a žáci se mohli posunout dále v tom, jak může vypadat moderní a hezká architektura.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech