Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

 

S radostí oznamujeme, že naší škole byl schválen mezinárodní projekt v rámci programu Erasmus+  KA2 s názvem "Let Us Speak", který budeme zároveň koordinovat. Tento projekt je součástí klíčové aktivity KA2 a jedná se o Strategická partnerství mezi školami. V rámci projektu plánovanovaného na 24 měsíců budeme nejenom spolupracovat na společném tématu, vyměňovat si zkušenosti, organizovat společné i místní aktivity, pracovat na výstupech projektu, ale také poznávat nové přátele a odlišnou kulturu.

A kdo jsou našimi partnery? Rumunsko, Turecko a Bulharsko. Země, které jsme si vybrali za partnery a se kterými jsme zahájili spolupráci v prosinci 2014.Rumunská škola, Scoala Gimnaziala Berchisesti, je státní škola a nachází se ve městě Suceava v regionui Bukovina na severním svahu uprostřed Východních Karpat. Studentům nabízí všeobecné vzdělávání. Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkez je název turecké státní školy ve městě Niğde. To je situováno uprostřed Turecka. Škola poskytuje vzdělávání nadaným žákům nad rámec toho, co jim poskytují jejich základní školy. Bulharská škola, St. St. Kiril and Methodius ve městě Chelopech, je školou se všeobecným vzděláváním 75 km od hlavního města Sofie.

V průběhu projektu se zástupci škol budou setkávat na projektových schůzkách na jednotlivých školách, monitorovat a hodnotit průběh projektu a plánovat jeho další směřování. V rámci grantu jsme také získali podporu na pět mobilit. V případě žáků se jedná o krátkodobé týdenní výměnné pobyty. V případě pracovníků škol se jedná o krátkodobá společná školení. 

Informace o projektu:

Číslo projektu:2015-1-CZ01-KA219-013793
Projektové období: 1. září 2015 – 31. srpen 2017
Název projektu: LET US SPEAK
Partnerské země: Česko, Rumunsko, Turecko, Bulharsko
Projektové stránky: http://letusspeak.webnode.cz/

Kontaktní osoby: Mgr. Martin Raška, Otilia Cornicius, Naibe Funda Dost, Aleksandar Radkov
Schválená celková dotace: 135.615 EUR

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech